Targi China Homelife – relacja z Gali wręczenia statuetki Europejski Laur Przedsiębiorczości

Targi China Homelife – relacja z Gali wręczenia statuetki Europejski Laur Przedsiębiorczości

Targom China Homelife Poland Show towarzyszy II Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej. Gala podsumowująca te wydarzenia była świetną okazją do spotkania liderów przedsiębiorczości z Chin i Europy.

Galę zaszczycił Liu Guangyuan, ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce. Dwa miesiące pełnienia misji ambasadora okazały się wystarczającym okresem, by docenić rolę samorządu gospodarczego w rozwoju kontaktów chińsko-polskich. Ambasador podziękował za tę działalność Warszawskiej Izbie Gospodarczej. Podkreślił korzystne położenie Polski na szlakach handlowych i tradycje wzajemnych kontaktów handlowych. Polska wg ambasadora jest uprzywilejowana.

Do idei Nowego Jedwabnego Szlaku nawiązał też Wang Xiaofan, przewodniczący rady ds. promocji handlu międzynarodowego prowincji Anhui. Zaprezentował ogromny potencjał prowincji. Anhui leżąca we wschodnich Chinach w dorzeczu Jangcy i Huang He to ważny region rolniczy oraz gospodarczy (przemysł maszynowy, chemiczny, włókienniczy, spożywczy i środków transportu). Liczbą ludności (67 mln) prawie dwukrotnie przewyższa Polskę.

Podczas uroczystości przyznano Europejskie Laury Przedsiębiorczości. Nagroda przyznawana jest przez Warszawską Izbę Gospodarczą (w której wiceprzewodniczącym jest Jerzy Bednarek, Prezes Zarządu DSBJ Group S.A.), Europejskie Konsorcjum Izb i Organizacji Gospodarczych, Polskie Konsorcjum Izby Gospodarczych oraz Grupę V4 (konsorcjum izb gospodarczych grupy wyszehradzkiej). Statuetki i dyplomy odebrali przedstawiciele firm z Chin i Europy – w większości małych i średnich przedsiębiorstw. Wśród nagrodzonych z Polski są przedstawiciele samorządu gospodarczego i stowarzyszeń.

china_home_life2018_gala_nagrodzeni_chiny
Laureaci Europejskiego Lauru Przedsiębiorczości

Chiny

– Cixi Changcheng Manufacturing Pens Co. Ltd,
– Foshan Shunde Sincere-Home Home Appliance Manufacturing Co. Ltd,
– Hangzhou Yuqiu Machine Co. Ltd,
– Henan Wangpai Abrasive Cloth Manufacturing Co. Ltd,
– Ningbo Ningshing Trading Group Inc Co. Ltd,
– Shenzhen Remax Co. Ltd,
– Suzhou Huaheng Home Textile Co. Ltd,
– Wenzhou Huadeli Shoes Co. Ltd,
– Wuyi Shenhua Industry & Trade Co. Ltd,
– Zhangjiagang Eqs Machinery Co. Ltd,
– Zhejiang Textiles Improt & Export Group Co. Ltd.

china_home_life2018_gala_nagrodzeni_polska
Laureaci Europejskiego Lauru Przedsiębiorczości

Europa/Polska

– Company KCPPUMP s.r.o. (Czechy),
– Floor Wall Ceiling (Rosja, Kaliningrad),
– Yurts-Service (Białoruś),
– UAB SerVio (Litwa),
– Bakalland S.A. Lider na rynku bakalii w Polsce,
– Kaliskie Zakłady Przemysłu Terenowego w Kaliszu Sp. z o.o. Wiodący producent sprzętu pożarniczego i ratowniczego,
– Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol”. Największy producent mleka i wyrobów mleczarskich w Polsce. Od lat lider rodzimego mleczarstwa oraz jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie,
– WPPH „ELENA” Import-Export Franciszek Siegień. Krajowy Lider w dziedzinie liofilizacji,
– Michał Michałek – przewodniczący Rady Gminy Kleszczów oraz Rady Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów,
– Jarosław Jucewicz – przedsiębiorca, lider stowarzyszenia My, Ciechocinek.

Wśród laureatów nagrody Europejski Laur Przedsiębiorczości (European Quality Award⁩) nalazła się Grupa kapitałowa Zymetric – lider na rynku urządzeń klimatyzacyjnych importowanych z Chin, wieloletni partner biznesowy DSBJ Group - gratulujemy. Grupa Zymetric otrzymała nagrodę za "osiągnięcie w 2017 roku pozycji lidera na rynku urządzeń klimatyzacyjnych importowanych z Chin".

Zymetric sp. z o.o. istnieje od 2007 roku. Tworzy grupę firm, w skład których wchodzą firmy zajmujące się importem i dystrybucją w Polsce i w Europie urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Grupa Zymetric, na polskim rynku, jest generalnym przedstawicielem marki Midea – jednej z największych, globalnych fabryk urządzeń klimatyzacyjnych i AGD.