AAGES – kolejna firma notowana na Giełdzie w Bukareszcie

AAGES – kolejna firma notowana na Giełdzie w Bukareszcie

AAGES (AAG) - firma projektująca i produkująca indukcyjne systemy ogrzewania do szerokiego zastosowania debiutowała na giełdzie w Bukareszcie (BVB) 19 czerwca 2017 r., po objęciu przez akcjonariuszy 15% udziałów w spółce za 5,49 mln RON.

AAGES (Stowarzyszenie Zastosowania Generatorów Statycznych) zostało założone 26 lat temu przez dziesięciu rumuńskich naukowców. Firma z siedzibę w Sangeorgiu de Mures, niedaleko Targu Mures, zatrudnia obecnie ponad 140 pracowników, generuje obroty przekraczające 5 milionów euro a eksport przekroczył 70% produkcji.

"Nasza firma rozwinęła się i działa na tyle prężnie, że nie musimy już większości zysku wkładać w jej dalszy rozwój. Jesteśmy w stanie część zysku przeznaczyć na dystrybucję jako dywidendy. Notowanie na giełdzie jest dla naszej firmy, która ma wizję oraz publiczne podejście do dalszego rozwoju jest swego rodzaju egzaminem. Nasze miejsce jest na giełdzie"- powiedział Gabor Molnar, prezes firmy AAGES.

"Wszystko, co jest zaprojektowane i zbudowane w AAGES powstało tutaj, lokalnie. "Made in Romania" to coś więcej niż tylko etykieta, to zjawisko pokazujące, że rumuńskie przedsiębiorstwa mają możliwość tworzenia produktów i usług wysokiej jakości, które mogą zyskać większą wartość i uznanie na rynku kapitałowym - powiedział Ludwik Sobolewski, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Bukareszcie.

"Rozwój lokalnego rynku kapitałowego w ciągu ostatnich sześciu miesięcy odbywa się poprzez notowanie na giełdzie dwóch dużych graczy z Rumunii do którego grona dołączyła właśnie AAGES. Wcześniej było to MedLife i DIGI. Pojawienie się na giełdzie firmy produkcyjnej potwierdza, że rynek kapitałowy w Rumunii otwarty jest na wszelkie biznesowe możliwości." - powiedział Luchian Anghel, Prezes BVB.

"Wierzę w moc tego przykładu, biorąc pod uwagę historię pozostałych dwóch firm, MedLife i DIGI. Nie możemy oczekiwać, że tylko duże firmy trafią na giełdę. Małe firmy dzięki wejściu na giełdę mogą zwiększyć swoją wartość i rozwijać się przy wykorzystaniu giełdy" - powiedział Virgil Zahan, prezes Goldring, firmy brokerskiej, która pośredniczyła w transakcji.

Oferta sprzedaży 1,5 miliona akcji w spółce została zamknięta po cenie 3,7 RON za akcję. W tej cenie, kapitalizacja spółki przekracza 37 milionów RON.

linkedin_follow us