Alibaba Group planuje zbudować w Polsce wielkie centrum logistyczne

Alibaba Group planuje zbudować w Polsce wielkie centrum logistyczne

alibaba_group_atc_cargo

Współpracy z Alibaba Group w tym ogromnym przedsięwzięciu podjęła się polska firma – ATC Cargo S.A. – lider spedycji w naszym kraju, operator transportu morskiego, lotniczego i drogowego, także chińska firma WorldWide Logistics.

Alibaba Group, czyli właściciel m.in. serwisu Aliexpress, planuje otworzyć w Polsce centrum magazynowo-logistyczne niedaleko granicy z Niemcami. Jak poinformował prezes WorldWide Logistics Jacky Lim, ma to być "olbrzymia inwestycja", a magazyn będzie zaopatrywać klientów Alibaby w Polsce, Czechach i Niemczech.

50b4faff5080d_02_atc cargo_logotyp_cmyk 1ATC Cargo oprócz współpracy przy budowie magazynu Alibaby, ma również rozpocząć szerszą współpracę z Chińczykami i pomóc WorldWide Logistics dokonywać ekspansji w Europie.

WorldWide Logistics to największy w Chinach prywatny operator logistyczny, który posiada aż 45 oddziałów na całym świecie. Firma planuje debiut na giełdzie w Szanghaju, a pozyskany tam kapitał chce przeznaczyć właśnie na rozwój w Europie.

Artur Jadeszko, Prezes Zarządu ATC Cargo, na konferencji prasowej zorganizowanej z okazji rozpoczęcia współpracy z Chińczykami, powiedział, że "Współpraca z WorldWide Logistics pozwoli polskiej spółce na europejską ekspansję". ATC Cargo jest notowane na rynku NewConnect na Giełdzie Papierów Wartościowych. Dzięki informacjom o współpracy z WorldWide Logistics oraz przy inwestycji Alibaby, kurs akcji tylko w czwartek 22 marca urósł o 37 proc., dzięki czemu kapitalizacja spółki urosła do ponad 32 milionów złotych.

Źródło informacji: https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/alibaba-otworzy-w-polsce-centrum-logistyczne/gbqkkzc

linkedin_follow us