Poznaj 12 krajów Afryki z najwyższą liczbą użytkowników Internetu

Poznaj 12 krajów Afryki z najwyższą liczbą użytkowników Internetu

Dostęp do Internetu w niektórych regionach Afryki nadal jest utrudniony, jednak bardzo dynamiczny rozwój sieci sprawia, że z każdym miesiącem w Afryce przybywa użytkowników na stałe podłączonych do Internetu.

12. Zimbabwe:
Na 12 miejscu znalazło się Zimbabwe. W kraju mieszka ponad 15,6 miliona ludzi, z czego, 6,76 miliona korzysta z dostępu do Internetu, głównie na telefonach komórkowych.

11. Senegal
Senegal zamieszkuje 15,13 miliona obywateli, z czego, aż 7.26 miliona aktywnie korzysta z dostępu do Internetu.

10. Tanzania

Tanzania to pierwsze państwo z Afryki Wschodniej, które znalazło się w tym zestawieniu. Tanzania posiada 7,59 miliona użytkowników Internetu. Pozwala to rozwijać biznes w tym rejonie świata, a dodatkowo zakładać wiele start up'ów.

9. Gana

Na kolejnym miejscu uplasowała się Gana, którą zamieszkuje ok. 25 milionów ludzi, z czego 7,96 miliona korzysta z Internetu. Gana to jedno z najszybciej rozwijających się afrykańskich państw pod względem rozwoju i popularyzacji internetu.

8. Sudan
W Sudanie z Internetu korzysta aż 10.89 miliona osób, wykorzystując go do komunikacji, pracy, rozrywki na wszystkich dostępnych urządzeniach typu tablet, telefon czy komputer.

7. Uganda

Siódme miejsce należy do Ugandy, którą zamieszkuje 39 milionów ludzi, z czego dostęp do Internetu ma aż 11,92 miliona ludzi. Ugandyjczycy korzystają z Internetu głównie na telefonach komórkowych. Trzeba zaznaczyć, że przemysł usług telefonicznych rozwija się w bardzo dynamicznym tempie.

6. Algieria
W Algierii z internetu korzysta 15 milionów osób.

5. Maroko
Na piątym miejscu znajduje się Maroko, czyli drugie co do wielkości populacji państwo w Północnej Afryce, w którym aż 20,21 miliona mieszkańców korzysta z Internetu (na 34 milionów mieszkańców).

4. Afryka Południowa

Według najnowszych badań wynika, że w Afryce Południowej mieszka 28,58 miliona użytkowników Internetu, z czego około 90 procent korzysta z niego na urządzeniach przenośnych. Mieszkańcy Południowej Afryki spędzają średnio pięć godzin dziennie będąc online.

3. Kenia

Kenia to lider na rynku płatności telefonią komórkową dzięki rozwiniętym usługom telefonicznym oraz rozpowszechnionym i łatwym dostępem do Internetu. W Kenii, z Internetem łączy się codziennie w sumie 32 milionów ludzi.

2. Egipt
Jest to drugie Państwo w Północnej Afryce z największą ilością użytkowników Internetu. Korzysta z niego 34,8 miliona ludzi z ponad 91 milionowej populacji.

1. Nigeria
Na pierwszym miejscu znalazła się Nigeria z blisko 182 milionami mieszkańców, z czego aż 91,88 miliona ludzi jest podłączonych do Internetu.

Źródło: http://afkinsider.com