DATAWALK S.A. debiutuje na Głównym Rynku GPW

DATAWALK S.A. debiutuje na Głównym Rynku GPW

Przedstawiciele DATAWALK S.A. na Głównym Rynku GPW / Zdj. GPW

Przedstawiciele DATAWALK S.A. na Głównym Rynku GPW / Zdj. GPW

28 lutego 2019 r. odbyło się pierwsze notowanie spółki DATAWALK S.A. na Głównym Rynku Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

DataWalk S.A. (dawniej PiLab S.A.) to polski high-tech, który rozwija platformę analityczną, która pozwala na szybkie łączenie różnorodnych danych pochodzących z różnych, niezwiązanych ze sobą źródeł, stworzonych i gromadzonych w różnych formatach. Platforma posiada również funkcjonalność przetwarzania danych niepełnych oraz tzw. brudnych. DataWalk dostarczana także narzędzia służące prezentacji wyników analiz, wieloma regułami eksperckimi i systemem do przechowywania danych.

Platforma DataWalk znajduje zastosowanie w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym m.in. do wykrywania wyłudzeń, przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy czy analizowania i monitorowania procesów biznesowych – spółka komunikowała m.in. o wdrożeniach w sektorze ubezpieczeniowym (Grupa Talanx: TUiR Warta i HDI Sigorta Turcja), czy sektorze rządowym (Ministerstwo Finansów RP). DataWalk operuje w modelu vendora tj. dostarcza licencje na własny produkt w sektorze enterprise IT, wprowadzając metodyki zwinne do bardzo skomplikowanych i zaawansowanych środowisk analitycznych.

DataWalk posiada w 100% zależną spółkę w Stanach Zjednoczonych działającą pod nazwą DataWalk Inc., a w zespole znaleźli się m.in. współtwórcy sukcesu takich firm jak Oracle, 3PAR czy Visual Analitycs. Celem spółki jest budowa pierwszego, globalnego produktu w sektorze enterprise IT, rodem z Polski.

DataWalk jest 464. spółką notowaną na Głównym Rynku oraz 2. debiutem na tym rynku w 2019 roku i 66. spółką, która przeszła z NewConnect na główny parkiet warszawskiej giełdy.

Serdecznie gratulujemy Twórcom firmy DATAWALK S.A. pierwszego notowania na Głównym Rynku GPW.

Więcej informacji oraz szczegółów na temat debiutu znajdą Państwo na stronie
https://www.gpw.pl/aktualnosci?ph_main_01_start=show&ph_main_01_cmn_id=108031&title=Debiut+sp%C3%B3%C5%82ki+DATAWALK.

linkedin_follow us