DATAWALK S.A. debiutuje na Głównym Rynku GPW

DATAWALK S.A. debiutuje na Głównym Rynku GPW

Przedstawiciele DATAWALK S.A. na Głównym Rynku GPW / Zdj. GPW

Przedstawiciele DATAWALK S.A. na Głównym Rynku GPW / Zdj. GPW

28 lutego 2019 r. odbyło się pierwsze notowanie spółki DATAWALK S.A. na Głównym Rynku Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

DataWalk S.A. (dawniej PiLab S.A.) to polski high-tech, który rozwija platformę analityczną, która pozwala na szybkie łączenie różnorodnych danych pochodzących z różnych, niezwiązanych ze sobą źródeł, stworzonych i gromadzonych w różnych formatach. Platforma posiada również funkcjonalność przetwarzania danych niepełnych oraz tzw. brudnych. DataWalk dostarczana także narzędzia służące prezentacji wyników analiz, wieloma regułami eksperckimi i systemem do przechowywania danych.

Platforma DataWalk znajduje zastosowanie w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym m.in. do wykrywania wyłudzeń, przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy czy analizowania i monitorowania procesów biznesowych – spółka komunikowała m.in. o wdrożeniach w sektorze ubezpieczeniowym (Grupa Talanx: TUiR Warta i HDI Sigorta Turcja), czy sektorze rządowym (Ministerstwo Finansów RP). DataWalk operuje w modelu vendora tj. dostarcza licencje na własny produkt w sektorze enterprise IT, wprowadzając metodyki zwinne do bardzo skomplikowanych i zaawansowanych środowisk analitycznych.

DataWalk posiada w 100% zależną spółkę w Stanach Zjednoczonych działającą pod nazwą DataWalk Inc., a w zespole znaleźli się m.in. współtwórcy sukcesu takich firm jak Oracle, 3PAR czy Visual Analitycs. Celem spółki jest budowa pierwszego, globalnego produktu w sektorze enterprise IT, rodem z Polski.

DataWalk jest 464. spółką notowaną na Głównym Rynku oraz 2. debiutem na tym rynku w 2019 roku i 66. spółką, która przeszła z NewConnect na główny parkiet warszawskiej giełdy.

Serdecznie gratulujemy Twórcom firmy DATAWALK S.A. pierwszego notowania na Głównym Rynku GPW.

Więcej informacji oraz szczegółów na temat debiutu znajdą Państwo na stronie GPW

linkedin_follow us