Giełda źródłem kapitału na rozwój przedsiębiorstwa

Giełda źródłem kapitału na rozwój przedsiębiorstwa

W dniu  17 października br. w budynku "Akwarium" na terenie Bałtyckiego Portu Nowych Technologii miało miejsce seminarium "Giełda źródłem kapitału na rozwój przedsiębiorstwa". Organizatorem spotkania było DSBJ Grupa Doradcza, honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Wśród Partnerów znaleźli się: Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Bałtycki Port Nowych Technologii, Pomorski Part Naukowo-Technologiczny i Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza.

Swoje prelekcje wygłosili: Beata Kacprzyk (Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie),  Jerzy Z. Bednarek (DSBJ Grupa Doradcza Sp. z o.o.), Michał Czerniak (4Audyt  Sp. z o.o.), Paweł Sobkiewicz (Dom Maklerski Capital Partners SA), Robert Mikulski, Katarzyna Grzywacka (Kancelaria Stopczyk&Mikulski).

Uczestnicy seminarium poznali wszystkie elementy przygotowania spółki do upublicznienia na przykładzie notowanych spółek giełdowych i ich doradców. Seminarium adresowane było do przedsiębiorców zainteresowanych rynkiem kapitałowym. Prelegenci poruszyli zagadnienia, które miały na celu ukazać wszelkie aspekty związane z wejściem firmy na Giełdę zarówno z punktu widzenia regulatora tego rynku, jak i notowanych na nim podmiotów. Swoje doświadczenia z obecności na giełdowych parkietach opowiedzieli przedstawiciele Spółek ATC Cargo S.A. (notowana na NewConnect) oraz Best SA (notowana na rynku regulowanym GPW oraz Catalyst).

406566 406567

Zgromadzeni próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie, dla jakich podmiotów dedykowane są rozwiązania zaproponowane przez Giełdę. Przez Jerzego Bednarka szczegółowo określona została bardzo ważna rola Autoryzowanego Doradcy w drodze na rynki NewConnect i Catalyst, a przedstawiciel Domu Maklerskiego, Paweł Sobkiewicz nakreślił, jak wygląda publiczna oferta instrumentów finansowych w świetle uwarunkowań rynkowych. Uczestnicy spotkania poznali elementy przygotowania spółki do upublicznienia pod kątem finansowym oraz prawnym. Zapoznali się też  z zadaniami, jakie stoją przed przyszłymi emitentami, wyzwaniami oraz szczegółami współpracy z wszystkimi doradcami.

Wkrótce informacje o kolejnych Seminariach organizowanych przez DSBJ Grupę Doradczą.

Zapraszamy do kontaktu