Globe Trade Centre wchodzi na afrykańską giełdę

Globe Trade Centre wchodzi na afrykańską giełdę

Deweloper uzyskał dopuszczenie do obrotu na głównym parkiecie w Johannesburgu – donosi Puls Biznesu.

Globe Trade Centre (GTC) to deweloper, którego akcje wchodzą w skład indeksu WIG 30. GTC będzie notowany w Republice Południowej Afryki na zasadzie dual listingu, jej podstawową giełdą, na której będą notowane akcje, będzie giełda w Warszawie. Debiut w Johannesburgu planowany jest na 18 sierpnia 2016 r.

GTC to zarządca 40 budynków komercyjnych, które oferują ok. 715 tys. mkw powierzchni biurowej i handlowej w Polsce Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach i na Węgrzech.

Inwestorzy z Południowej Afryki w ostatnich latach wykazują ogromne zainteresowanie wysokiej jakości akcjami deweloperów, którzy potrafią udokumentować swoje osiągnięcia. Na początku 2016 roku Redefine Properties (spółka inwestująca w nieruchomości) przejął nieruchomości Echo Investment w różnych miastach Polski o łącznej wartości 1,19 mld EUR.

Wejście GTC na afrykańską giełdę to kolejne potwierdzenie zasadności autorskiego programu DSBJ Group „Africa – Go Beyond the Boundaries”. Afryka jest niezwykle interesującym i perspektywicznym rynkiem dla polskich przedsiębiorców.