Inwestycja w diamenty, jako nowa forma ochrony majątku

Inwestycja w diamenty, jako nowa forma ochrony majątku

W styczniu w Letseng w Lesotho (południowa Afryka) - w kopalni diamentów należącej do koncernu Gem Diamonds - wydobyto dwa ponad 100 karatowe diamenty. Oba diamenty są koloru D typu IIa, czyli nie zawierają w ogóle, lub bardzo małe ilości atomów azotu tym samym należą do grupy najdroższych kamieni.

Informacja o znalezisku wywindowała wycenę akcji Gem Diamonds na londyńskiej giełdzie o ponad 8 procent.

- Takie wiadomości oczywiście zawsze budzą emocje, diamenty kojarzą się niezwykle pozytywnie - powiedział w najnowszym wywiadzie dla magazynu TTG Wiadomości Gospodarcze Jerzy Bednarek, zarządzający spółką Thetagem Concierge wspierającą klientów w wyborze brylantów i diamentów celem inwestycji i ochrony majątku.

Dodał także, że traktując inwestycje w diamenty w kategoriach ochrony majątku oraz potencjalnych inwestycji, należy stwierdzić, że im większy diament tym rzadszy, stąd jego unikatowość przekłada się na - co do zasady - rosnącą w czasie wartość.

Pamiętać należy, że surowy diament musi zostać poddany obróbce, aby stał się pełnowartościowym przedmiotem inwestycji. - Rzecz jasna na zakup tego rodzaju precjozów może sobie pozwolić nieliczna grupa inwestorów. Dla kupujących w Polsce diamenty nie są jeszcze znanym i dobrze rozpoznanym sposobem inwestowania oraz ochrony majątku. Stad też w naszej części Europy oferujemy kompleksowe doradztwo w zakupie i sprzedaży diamentów i brylantów jubilerskich oraz inwestycyjnych - podsumował działania firmy Thetagem Concierge Jerzy Bednarek.

Więcej na temat inwestycji w diamenty, a także wiele innych ciekawych artykułów dotyczących gospodarki znajdą Państwo na stronie http://wiadomoscigospodarcze.com/ oraz w najnowszym numerze magazynu TTG Wiadomości Gospodarcze, którego wydanie internetowe możecie Państwo znaleźć na stronie http://wiadomoscigospodarcze.com/download/ttg_wg_nr9.pdf.

linkedin_follow us