Konferencja Investment Promotion Roundtable

Konferencja Investment Promotion Roundtable

Konferencja Investment Promotion Roundtable odbyła się 19 kwietnia 2016 roku w Ansfelden w Austrii, a jej organizatorem była Ambasada Rwandy z siedzibą w Berlinie. Miejsce zorganizowania konferencji Konferencji nie było przypadkowe, albowiem w Austrii mieszka największa diaspora rwandyjska, która jest bardzo aktywna w sektorze gospodarczym.

Udział w Konferencji wzięli przedstawiciele najważniejszych firm i instytucji europejskich, które mają realny wpływ oraz możliwości na sprowadzenie do Rwandy inwestorów z Europy.

Prezes DSBJ Group – Pan Jerzy Bednarek miał przyjemność uczestniczyć w Konferencji, na którą został zaproszony przez Benedicto Nshimiyimana – Ambasadora Rwandy.

Główną prezentację na temat Rwandy, jej klimatu gospodarczego oraz dalszych perspektyw rozwoju oraz możliwości inwestycyjnych w sektorze m.in. nieruchomości wygłosił Benedicto Nshimiyimana, Charge d’Affaires Ambasady Rwandy w Berlinie. Prezentacja poruszała także kwestie społeczne tego kraju, a także działań mających na celu zniwelowanie skutków wojny domowej, która mimo, iż skończyła się ponad 20 lat temu, nadal pozostaje żywa w pamięci mieszkańców.

Na Konferencji nie zabrakło także polskiego akcentu. O wygłoszenie prezentacji na temat możliwości finansowania przedsięwzięć europejskich przedsiębiorstw w Afryce, poproszony został Jerzy Bednarek, Prezes DSBJ Group. Pan Bednarek miał możliwość opowiedzieć o finansowaniu z użyciem instrumentów rynku kapitałowego, dłużnego oraz grantów unijnych dostępnych w Polsce i Rumunii.

Udział w Konferencji odbył się w ramach autorskiego programu DSBJ „AFRICA AND ASIA –BEYOND THE BORDERS”, który ma na celu zawiązanie długotrwałej współpracy europejskich inwestorów z azjatyckimi bądź też afrykańskimi firmami, ze szczególnym uwzględnieniem Rwandy, ale także zainteresowanie afrykańskich przedsiębiorców rynkami europejskimi.

rwanda roundtable vienna 2016.04

rwanda-roundtable-vienna-2016_3