Kenya Airways z nowym prezesem – z Polski

Kenya Airways z nowym prezesem – z Polski

Na początku czerwca 2017 r. na fotelu prezesa linii Kenya Airways zasiądzie Sebastian Mikosz, były prezes LOT. Zastąpi na tym stanowisku obecnego prezesa - Mbuvi Ngunze. Głównym zadaniem Sebastiana Mikosza będzie wyprowadzenie linii Kenya Airways z problemów finansowych.

Kenya Airways jest największą kenijską linią lotniczą i czwartym pod względem wielkości afrykańskim przewoźnikiem. Jak informuje portal Business Insider Polska w zeszłym roku Kenya Airways obsłużył 4,2 mln pasażerów, dla porównania LOT w tym okresie przewiózł 5,5 mln pasażerów.

Linie Kenya Airways powstały w 1946 r., jako regionalny przewoźnik, który obsługiwał loty między Kenią, Ugandą i Tanzanią, z siedzibą główną w Nairobi. Do 1995 roku głównym udziałowcem linii był rząd Kenii. W 1996 r. linie zostały sprywatyzowane, jednak pakiet większościowy nadal posiada kenijski rząd (29,8%), kolejnym udziałowcem jest KLM, który posiada 26,73% akcji (pozostałe są w rękach prywatnych inwestorów). Akcje Kenya Airways notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nairobi, w Dar es Salaam (Tanzania) oraz w Ugandzie.

Źródło: http://businesstoday.co.ke/kenya-airways-acquired-kq-abbreviation/ oraz http://businessinsider.com.pl/strategie/manager/sebastian-mikosz-nowym-prezesem-kenya-airways/hjwvezf

linkedin_follow us