Sudhir’s Dubai Mall na zawsze zmieni krajobraz Ugandy

Sudhir’s Dubai Mall na zawsze zmieni krajobraz Ugandy

Na miejscu dawnej szkoły Shimoni Demonstration School powstaje ekskluzywne centrum handlowe – Kampala Dubai Mall, które całkowicie zmieni panoramę miasta.

Za budowę wieżowca odpowiedzialna jest firma Crane Sud Services dra Sudhira Ruparelia, która w ostatnim dziesięcioleciu postawiła w Kampali szereg przełomowych budynków wartych wiele miliardów dolarów.

Pierwotnie projekt zakładał budowę w tym miejscu kompleksu mieszkaniowego – Kingdom Kampala, jednak rosnący popyt na wysokiej jakości powierzchnie biurowe, centra handlowe oraz uczelnie sprawił, że projekt zmieniono w największą, historyczną inwestycję budowlaną w Ugandzie.

Największa inwestycja budowlana w historii Ugandy

Projekt realizowany jest na 16 500 metrach kwadratowych. Przewidziano tam miejsce na biurowce oraz mieszkania, które łącznie zajmą 30 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, poza tym przewidziano 2400 miejsc parkingowych. Budowle powstają pomiędzy trzema głównymi drogami Kampali – Nile Avenue, Yusuf Lule Road i Dewinton Road na północny wschód od Central Business District. W kompleksie przewidziane jest też miejsce na siłownię, boiska do koszykówki, tenisa ziemnego, plac do jazdy na łyżwach, miejsce do gry w rzutki, centra zabaw dla dzieci oraz kasyna.

Za projekt oraz jego realizację odpowiada grupa inwestorów związana z Ruparelia Group we współpracy z partnerami z Abland Africa, Mara i Retail Africa oraz z firmą architektoniczną Boogertman + Partners Architects.

Źródło: https://theugandan.com.ug/kampala-skyline-change-forever-sudhirs-dubai-mall/

Projekt Sudhir’s Dubai Mall

Projekt Sudhir’s Dubai Mall

Projekt wnętrza Sudhir’s Dubai Mall

Projekt wnętrza Sudhir’s Dubai Mall

Projekt Sudhir’s Dubai Mall

Projekt Sudhir’s Dubai Mall